DSC00520

Tradycyjnie podczas każdych ferii w jedną z sobót odbywają się Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta. Tak było i teraz, 19 stycznia. Organizatorzy zauważyli wzrost zainteresowania tym sportem, szczególnie w grupie wiekowej 2000-2006. Chłopcy już od grudnia przychodzą każdego dnia na salę, by ćwiczyć swe umiejętności. Także w sobotę już na godzinę przed turniejem podjęli się rozgrzewek. Mistrzostwa w tym roku przyciągnęły 31 grających uczestników. Mecze rozegrano w 4 kategoriach wiekowo-rodzajowych. Zwykle przyjmowano taktykę rozgrywania meczy każdy z każdym, tylko w jednej przyjęto system drabinkowy. Kategoria I – chłopcy do rocznika 2006 (5 uczestników), kategoria II – chłopcy rocznik 2000-2005 (16 uczestników – tutaj rozegrano turniej w systemie pucharowym, tzn. przegrywający odpadał). Kategoria III – mężczyźni rocznik 1999 i starsi (8 zawodników) oraz kategoria IV kobiety (2 dziewczyny). Mecze rozgrywano na 4 stołach. W kategorii najmłodszej rozegrano 10 meczy, w kategorii II – 16 meczy, w kategorii III – 28 meczy, a w IV kategorii – jedna rozgrywka. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria I – chłopcy do rocznika 2006:

I miejsce – Artur Kamieniarz

II miejsce – Miłosz Kmiecik

III miejsce Daniel Robakowski

kategoria II – chłopcy rocznik 2000-2005

I miejsce – Jakub Nowak

II miejsce – Łukasz Smektała

III miejsce – Albert Betowski

Kategoria III – mężczyźni rocznik 1999 i starsi

I miejsce – Mateusz Kołodziejczak

II miejsce – Ireneusz Lewandowski

III miejsce – Wojciech Matyla

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez GOK (plecaki, zestawy do ping-ponga i nerki) osobiście wręczał Wójt Gminy Grzegorz Matuszak chwaląc zapał młodych graczy i ich pasję do tego sportu.

DSC00379

                18 stycznia z okazji ferii w Gminnym Ośrodku Kultury pojawił się magik Apollino z cudowną wróżką Iwoną, by zabawiać najmłodszych mieszkańców Pępowa i okolicznych miejscowości przez prawie 1,5 godziny. Frekwencja dopisała doskonale – widowisko obserwowało ponad 100 miłośników magii. Fantastyczny magik Andrzej, który ma wspaniały kontakt z dzieciakami i czarująca wróżka co chwila wybierali najmłodszych  do współtworzenia niewiarygodnych trików i  zabawnych konkurencji. Zaproszono także do występów kilkoro dorosłych towarzyszących dzieciom, aby sztuczki stały się bardziej wiarygodne. Iluzjonista nie tylko wyczarowywał z powietrza piękne bukiety kwiatów, ale okazał się też wytwórcą parasolek, pieniążków i ognia. Oprócz tego łączył chusty, podmieniał karty i spajał obręcze. Niejednokrotnie przez widownię przebiegał pełen podziwu szmer: ,,WOOOW”! Dzieci wierzą w magię i uwielbiają czarodziejski świat. Pępowska publiczność była nim zachwycona, tym bardziej, że po spektaklu można było podejść i zrobić sobie zdjęcie z czarodziejem i wróżką a także nabyć magiczne gadżety. Magik Apollino zdradził uczestnikom widowiska, w jaki sposób można wyczarować na przykład chustę. Wszystko opiera się głównie na zdolnościach manualnych i wielokrotnych, żmudnych ćwiczeniach. Logicznie wytłumaczalne są niektóre wydające się banalne triki, jak choćby znikanie przedmiotów w powietrzu, ale panowanie nad żywiołami (wody, ognia) to już prawdziwe magia i czary. Jesteśmy pełni podziwu wobec talentu iluzjonisty! Mamy nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się ponownie.

                Jutro natomiast, 19 stycznia w sobotę, na sali odbędą się Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Pępowo! Jeżeli umiesz grać i pragniesz zdobyć cenne nagrody – zapraszamy! Zapisy od godz. 9:30. A dla kibiców informacja, że pierwsze rozgrywki rozpoczniemy o godz. 10:00.

DSC00311

                Wczoraj, 16 stycznia z okazji ferii odbyły się już po raz II warsztaty gliniarskie. Zainteresowanie było bardzo duże, stąd na zajęciach pojawiło się 70 dzieci, niektóre z opiekunami. Zaczęliśmy o godz. 17:00. Prowadzące zajęcia ze Stowarzyszenia Ziołowieś, inicjatorka warsztatów Iza Grzesiak, Monika Rolnik i Ola Rolnik oraz Mikołaj Wojtkowiak mieli nie lata zadanie, by obsłużyć wszystkich pracujących. Gdy glina trafiła już w czyjeś ręce należało pilnować, by była cały czas ciepła – stwardniała nadawała się jedynie do wyrzucenia. Podobnie z szybko schnącymi lakierami – jeżeli nie zostały nałożone we właściwym momencie wzorek miał prawo się nie udać. Większość dzieci w zajęciach rękodzieła brała udział po raz pierwszy, stąd wzmożona uwaga prowadzących. Każdy uczestnik miał do wykonania trzy prace: zawieszka z gliny, którą można podarować dziadkom z okazji ich najbliższego święta. Drugie zadanie to własnoręcznie robiony magnez na lodówkę. Trzecia praca to miseczka-podstawka do torebki po herbacie. Wszystkie stworzone produkty musiały być wypiekane, stąd też czas oczekiwania na wyrób był długotrwały. By nie marnować czasu, dzieci czekając na pierwszą pracę mogły robić kolejną i kolejną, a następnie przyozdobić już gotową. Do przystrajania swych wyrobów dzieci mogły skorzystać z wielu różnorodnych błyskotek, w zależności od charakteru wytworu: cekiny, brokaty, posypki, koraliki, cyrkonie, perełki, kolorowe wstążeczki, a nawet kamyczki czy muszelki. W wolnej chwili dzieci uraczyły się czekoladowymi figurkami.

                Uprzejmy apel do osób, które zapisały się na warsztaty, a nie dały znać, że nie dotrą – dbajmy o dobro wspólne. Prosimy, by sztucznie nie blokować miejsc. Pomyślmy o innych, którzy z chęcią skorzystaliby z zajęć.

                Ponadto przypominamy o pokazie iluzji w najbliższy piątek o godz. 14:00 w sali GOK. Tym razem rezerwacja miejsc nie obowiązuje. Natomiast w sobotę odbędą się Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Pępowo. Tutaj zapisy obowiązują w dniu zawodów, na pół godziny przed turniejem. W tygodniu natomiast zapraszamy zainteresowanych na salę, by skorzystać z możliwości potrenowania przez mistrzostwami.

            DSC09990

    Już po raz III na pępowskiej scenie wystąpili uzdolnieni muzycznie przedstawiciele naszej gminy, by wziąć udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez GOK. Dzieci zaprezentowały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole i zerówka, klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII, VIII i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do występów przystąpiło ponad 100 maluszków. Całej imprezie towarzyszył pasjonat muzyki – wójt gminy, Grzegorz Matuszak wraz z małżonką. W kilku słowach wstępu zapowiedział, że liczy, iż reprezentanci Pępowa w przyszłości wystąpią na światowej sławy estradach. Z racji tego, że nie był to konkurs a przegląd, każde dziecko wykonujące kolędy lub utwory świąteczne otrzymywało upominki za występ. Były to słodkie czekoladowe figurki, bańki mydlane, zestaw do badmintona oraz kolorowe slime – galaretkowate masy plastyczne, które dzieci uwielbiają. Przegląd rozpoczęliśmy od występu Ślimaczków z pępowskiego przedszkola przygotowanych przez Martę Hudzińską. Dla wielu z nich był to sceniczny debitu, bowiem dzieci mają 3-4 latka. Druga przedszkolna grupa z Pępowa, Motylki Hanny Wabińskiej wykonała kolędę Do szopy, hej pasterze oraz Świąteczne aniołki. Swój talent wokalny zaprezentowały Żabki Anity Basty-Nowak. Wystąpiły też maluszki ze Skoraszewic, Misie, przygotowane przez Sylwię Begale. Bardzo ochoczo i w przepięknych choreografiach wystąpiły sześciolatki ze Skoraszewic – Jagódki Patrycji Plewy i z Pępowa: Jeżyki Beaty Kaczmarek i Zajączki Alicji Olszak. Urozmaiceniem scenicznym było pojawienie się sześciu ślicznych aniołków ze Skoraszewic, które swym magicznym tańcem oczarowały całą publiczność. Dziewczynki zostały przygotowane przez Alicję Grobelną i Patrycję Plewę. Po występie kolejnej kategorii klas I-III nastąpiła niespodzianka – kolędę Lulajże, Jezuniu  oraz góralską Gore gwiazda Jezusowi na skrzypcach zagrał ośmioletni Mikołaj Jóźwik. Ubogaceniem przeglądu były wykonane dwie obcojęzyczne piosenki Jingle bells oraz Merry Christmas. Koncert został zakończony występem uczennicy szkoły średniej, która wykonała utwór Wigilia dla wędrowca.

                GOK kieruje podziękowania dla pań opiekunek i wychowawczyń, które zadbały o występy najmłodszych i niejednokrotnie zachęcały uczniów do udziału. Dziękujemy rodzicom za kibicowanie i wspieranie występujących. Dziękujemy członkiniom sekcji reporterskiej za nieodzowną pomoc przy organizacji wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po więcej zdjęć swoich pociech z przeglądu do Gminnego Ośrodka Kultury.

                III Przegląd Kolęd i Pastorałek zainaugurował nam dwutygodniowy okres ferii. GOK zaprasza do korzystania z szerokiej i bogatej oferty atrakcji, które czekają na dzieci:

 15 stycznia (wtorek) godz. 12:00 kino dla dzieci, ,,Klub na piętrze”

16 stycznia (środa) godz. 17:00 warsztaty gliniarskie, ,,Klub na piętrze”

17 stycznia (czwartek) godz. 10:00 zajęcia w bibliotece

18 stycznia (piątek) godz. 14:00 pokaz iluzji, sala GOK

18 stycznia (piątek) godz. 16:00 film BOLLYWOOD, ,,Klub na piętrze"

19 stycznia (sobota) godz. 10:00 Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym, sala GOK

21 stycznia (poniedziałek) godz. 12:00 zajęcia plastyczne, sala GOK

22 stycznia (wtorek) godz. 12:00 Liga Gier Planszowych, ,,Klub na piętrze”

23 stycznia (środa) godz. 14:00 spektakl Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, sala GOK

24 stycznia (czwartek) godz. 10:00 zajęcia w bibliotece

25 stycznia (piątek) godz. 9:00 Turniej FIFY 19, ,,Klub na piętrze”

25 stycznia (piątek) godz. 15:00 karnawałowy balik przebierańców na zakończenie ferii, sala GOK.

DO ZOBACZENIA!

 

DSC09927

            W Święto Objawienia Pańskiego w całej Polsce organizowane są Orszaki Trzech Króli. Także i w Pępowie włączyliśmy się do tej pięknej nowej tradycji. Po Mszy Świętej o 11:30 rozpoczęło się widowisko teatralne, w którym udział wzięli trzej mędrcy ze Wschodu w egzotycznych strojach. Próbowali oni rozwikłać zagadkę nowej gwiazdy, która symbolizowała narodziny Pana nad panami, Władcy nad władcami, Króla nad królami. Mędrcy postanowili pójść i oddać Mu pokłon. Każdy z nich zabrał dary dla Nowonarodzonego Dziecięcia – Baltazar złoto podkreślające urząd królewski, Kacper mirrę, która ma piękny zapach przy spalaniu i jest medykamentem, a Melchior żywicę z drzewa Boswelia – kadzidło. Po drodze, gdy świąteczny Orszak ze wszystkimi wiernymi, a szczególnie dziećmi w koronach, udawał się pod żłóbek pod strażnicą, Mędrcy zostali zatrzymani przez okrutnego Heroda. Władca Judei wypytał ich dokąd zmierzają, jakiemu dziecięciu idą oddać hołd i zapraszał na ucztę. Trzej Królowie jednak odmówili gościny, czym wywołali wściekłość tetrarchy. Wydał on dekret o zamordowaniu wszystkich dzieci do lat 2 w całej krainie. Mędrcy w świątecznym Orszaku dotarli pod żłóbek. Tutaj oddali hołd Nowonarodzonemu i odbyli trudną naradę, które z dzieci uczestniczących w konkursie ma otrzymać nagrodę za najpiękniejszą koronę. Zostały wyróżnione trzy miejsca: pierwsze zajęła Helenka, drugie Zosia, a trzecie Mikołaj. Wszystkie dzieci poza tym otrzymały nagrody pocieszenia ufundowane przez GOK za pracę włożoną w przygotowanie przepięknych ozdób głowy.

            GOK pragnie podziękować za pomoc w organizacji kolejnego Orszaku Trzech Króli: księdzu proboszczowi  Kazimierzowi za poprowadzenie liturgii i koordynację prac, siostrom katechetkom Teodozji i Ewie za zachęcanie dzieci do wzięcia udziału w konkursie, siostrze Konstancji za udostępnienie kościelnego nagłośnienia i otworzenie kościoła w późnych godzinach,  służbie liturgicznej – ministrantom za pomoc w przygotowaniach do spektaklu, rodzicom za pomoc w stworzeniu koron i udział w Orszaku a także wypożyczalni kostiumów Kościuszkowo za przebrania dla aktorów. Przede wszystkim podziękowania kierujemy ku odtwórcom ról mędrców ze Wschodu: Piotrowi Waleńskiemu, Tomkowi KopcińskiemuMikołajowi Wojtkowiakowi oraz Kacprowi Szymkowiakowi za rolę Heroda.

            Informujemy, że w najbliższą niedzielę 13 stycznia – na rozpoczęcie ferii – odbędzie się III Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wszystkie zainteresowane dzieci i chętnych dorosłych do zaprezentowania świątecznego utworu prosimy o zapisy do piątku 11 stycznia w GOK-u.

zyczeniaGOK

DSC09679

                Świąteczny okres to czas, w którym dzieje się więcej dobra. To chwila, gdy człowiek chce być lepszy, dzielić się z drugimi, dawać radość, wspierać materialnie i duchowo. Świąteczny czas to magiczny czas – i jest to teoria niepodważalna. Podobne cuda działy się w ubiegłą niedzielę w Pępowie. Choć pierwotnie miał być to festyn mikołajkowy dla dzieci z pomocą wspaniałej armii ludzi dobrej woli udało się to przemienić w dzieło charytatywne. Od godziny 14:00 na hali sportowej przy szkole mieszkańcy Pępowa – a szczególnie najmłodsze pociechy – spędzały bajeczny czas wśród  bohaterów z książek i filmów. Organizatorami wydarzenia był Urząd Gminy Wydział Kultury i Sportu oraz Gminny Ośrodek Kultury. Wszystkie podejmowane inicjatywy miały charakter charytatywny: przy zamkach dmuchanych stały nauczycielki ze szkoły w Pępowie i kwestowały, a między uczestnikami spacerowały postaci z bajek także z puszkami w dłoni. W holu budynku można było nabyć ciasto upieczone przez różne KGW z naszej gminy. Każdy datek wrzucony do puszki był kroplą w morzu potrzeb dla Jagienki Karczyńskiej, ślicznej dziewczynki z Konina chorującej na nowotwór nerwów obwodowych w przebiegu nerwu piszczelowego. Planowana w Stanach Zjednoczonych operacja wymaga 200-300 tysięcy złotych. Kwestujący wolontariusze zachęcali zatem do pomocy.

                Na początku imprezy w orszaku swych towarzyszy wjechał Święty Mikołaj, z którym przez cały dzień można było zrobić sobie zdjęcie. Pisano też listy na Biegun Północny, malowano dzieciom buźki. Maluchy mogły skorzystać z zamków dmuchanych. A w międzyczasie zaprezentowano dwie bajki wystawione przez uczniów klasy V i VII ze Szkoły Podstawowej w Pępowie: ,,Kopciuszka” oraz ,,Jasia i  Małgosię”. Sekcja teatralna dla dorosłych działająca przy GOK, wykonując świąteczne utwory i znane motywy filmowe, wystawiła kilka baśniowych postaci: Elzę, Królową Śniegu, Pingwinka oraz Andersena. Ponadto dla publiczności zatańczyła grupa aniołków ze szkoły w Skoraszewicach przygotowane przez panie Alicję Grobelną i Patrycję Plewę oraz grupa reniferków z Rudolfem na czele z GOK-u. Przed odjazdem świętego Mikołaja odbyła się aukcja obrazów, którą właśnie poprowadził gość z dużym workiem prezentów.

                W świątecznym orszaku, który został pociągnięty na planty przez Ireneusza Chmielarczyka grającego na saksofonie utwór ,,Pada śnieg”, uczestnicy imprezy przeszli pod nową choinkę ustawioną na fontannach. Mieszkańcy zainicjowani przez nowego Wójta Grzegorza Matuszaka odliczyli wspólnie do 10 i w centrum Pępowa rozbłysnęła choinka inaugurująca czas świąt. Tutaj odbyły się dwa występy dziewczyn z sekcji tanecznych i cheerleaderek z GOK. Ponadto Wójt złożył zebranym najlepsze życzenia, a na końcu wszyscy przekazali sobie znak pokoju.

                GOK kieruje podziękowania Patrykowi Zółkowskiemu z sekcji reporterskiej GOK za fotorelację, Wypożyczalni Strojów Kościuszkowo za udostępnienie przeprań oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pięknych obchodów uroczystości wprowadzających w klimat świąt Bożego Narodzenia.

DSC09460

            7 grudnia, jak każdego roku w porze wyprzedzającej Boże Narodzenie GOK zorganizował po raz kolejny warsztaty rękodzieła świątecznego. Frekwencja jak zawsze dopisała – 70 przewidzianych miejsc zostało zapełnionych już przed godziną 19. We warsztatach udział brali zarówno panowie, jaki i panie. Młodzież, dzieci, mamy i babcie. Uczestniczyli ,,starzy” bywalcy, którzy przychodzą zawsze i z chęcią, ale pojawiły się też osoby nowe, szczególnie gorąco przez nas witane. Tego typu prace rękodzielnicze uczą cierpliwości, poprawiają zdolności manualne, łączą pokolenia i zachęcają do kreatywnych ćwiczeń.

            Tym razem w piątkowy wieczór zdobiono woreczki na prezenty. Niezastąpiona prowadząca warsztaty pani Monika Rolnik (która jest także inicjatorką wykonywanych prac) jak zawsze wraz z córką Olą pomagała każdemu zainteresowanemu. Na początku udzieliła wyraźnych instrukcji przez mikrofon, następnie dawała porady dla każdego indywidualnie. Praca była kilkuetapowa. Na początku jak zawsze w formie decupage’u uczestnicy musieli rozwarstwić serwetkę, a najcieńszy jej fragment przytwierdzić do woreczka specjalistycznym klejem. Dalej należało podsuszyć dzieło i powtórzyć klejenie. W czasie naturalnego suszenia i moczenia pędzelków można było skorzystać z bezpłatnego bufetu: wypić ciepłą kawę i herbatkę oraz skosztować przepysznych pierników, które znikały w okamgnieniu. Po przerwie kolejny etap prac: przyprasowanie i zdobienie. Choć tym razem każdy uczestnik otrzymał do wyboru dwa rodzaje wzorów na serwetkach – z aniołkami lub wieńcem – efekt końcowy prac był oszałamiający – wszystkie inne, według gustów pracujących na warsztatach.

            Kilku z uczestników zauważyło, że zgodnie z obietnicą GOK-u rzeczywiście już czuć klimat świąt. Z głośników sączyły się pastorałki, a Bożonarodzeniowe ozdoby oświetlały całą salę. Jak nigdy dotąd prace poszły bardzo sprawnie i już o 21:00 prawie wszyscy przybyli na warsztaty zadowoleni i ze swoimi dziełami opuszczali budynek.

            GOK kieruje podziękowania prowadzącej pani Monice oraz jej córce Oli. W najbliższym czasie zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenia, w których czuć będzie ducha Świąt. Już w najbliższą niedzielę od godziny 14:00 na hali sportowej w Pępowie pojawi się święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów, a na dzieci będzie czekać moc atrakcji! O 16:30 wyruszy świąteczny orszak spod szkoły na pępowskie planty. O godz. 17:00 nowy wójt gminy odpali choinkę, która symbolicznie wprowadzi mieszkańców Pępowa w okres wesołych Świąt.

DSC09443

            Z okazji wspomnienia św. Mikołaja GOK Pępowo w dniu 6 grudnia zorganizował teatrzyki mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Już o godz. 8:00 w szkole w Skoraszewicach pojawili się aktorzy z teatrzyku KRAK-ART z Krakowa. Natomiast o godzinie 10:00 wystąpili w Gminnym Ośrodku Kultury dla uczniów przedszkola, zerówek oraz klas I-III ze szkoły w Pępowie. Na początku spektaklu pt. ,,Lodowa Kraina” jeden z aktorów poinstruował dzieci, jak należy zachowywać się w teatrze. Przedstawienie zrealizowano na podstawie znanej bajki ,,Kraina lodu”, korzystając z tych samych postaci i podobieństw wątków. Dla dzieci wystąpiły zatem Elza, Anna, bałwan Olaf a także Kris. Historia opowiada o dwóch siostrach, które – choć łączyła je miłość – z powodu magicznych zdolności tej pierwszej nie mogły mieszkać razem. Gdy na królestwo spadła wieczna zima Anna postanowiła odszukać siostrę i nakłonić ją do odmiany losu. Dwie siostry, niegdyś mocno ze sobą związane, teraz żyły daleko od siebie. Po drodze dziewczyna spotyka Krisa i jego wygłodniałego renifera oraz Olafa – bałwanka ulepionego przez Elzę, który lubi ciepło. Niestety, spotkanie dziewczyn zakończyło się fiaskiem i starsza wbiła odłamek lodu w serce ukochanej siostry. Jednakże wspaniałomyślny i przystojny Kris wpada na pomysł, jak ocalić przyjaciółkę. Zachęca ją do powrotu do kochanego księcia. Niestety, gdy ten nią wzgardza, Annę ratują dzieci uczestniczące w spektaklu, które – przytulając się do aktorki – uratowały ją od wiecznego zamarznięcia. Bajka przeniosła najmłodszych widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Nauczyła ich, że prawdziwa miłość potrafi pokonać najcięższe mrozy i rozgrzać serca na nowo. Dobra zabawa w rytm muzyki i asyście rozochoconych dzieci wywołała uśmiech na twarzach nie tylko najmłodszego grona.

            W spektaklach udział wzięło łącznie 410 dzieci. Każde z nich otrzymało cukierki od świętego Mikołaja z GOK-u. Dziękujemy paniom dyrektor ze szkoły w Pępowie i Skoraszewicach za możliwość wystawienia teatrzyku oraz paniom nauczycielkom i opiekunkom za pomoc w organizacji wydarzenia.

DSC09242

                W ubiegłą niedzielę 2 grudnia jak każdego roku w okresie przedświątecznym Stowarzyszenie Ziołowieś Pępowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury już po raz 11 zorganizowało kiermasz świątecznego rękodzieła. W tym roku pojawiła się rekordowa liczba wystawców – aż 41 sprzedawców ze swymi wspaniałymi towarami, które najczęściej są ich własnoręcznym tworem. Na każdym stoisku można było zakupić upominki pod choinkę dla najbliższych, ale także wspaniałe świąteczne akcenty, którymi udekorujemy domy. Pojawiły się kramy z zabawkami, wyrobami pluszowymi, obrusami i bieżnikami, krasnalami, torbami i poduszkami. Znajdowały się stoiska z kartkami świątecznymi, stroikami, świecami, opakowaniami do prezentów, biżuterią i wyrobami szklanymi. Nie zabrakło wystawców ze słodkościami czy kosmetykami. Ponadto cały budynek był niezwykle przyozdobiony i czuć już było zapach świąt. Między kupującymi święty Mikołaj wraz z pomocnicą Śnieżynką częstowali przybyłych piernikami i cukierkami ufundowanymi przez GOK i sołtysa z radą sołecką z Pępowa. O godzinie 12:30 został rozstrzygnięty – trwający od 1 października – konkurs fotograficzny ,,Jesienny spacer przez gminę Pępowo. Nagrody wręczał nowy wójt Grzegorz Matuszak. W przeciągu dwóch miesięcy zgłoszono 24 prace. Jury w składzie pracowników Gminnego Ośrodka Kultury wyłoniło troje laureatów a także przyznano jedno wyróżnienie. Nagrodą główną w konkursie jest plenerowa sesja zdjęciowa ufundowana przez GOK, którą wykona profesjonalne studio fotograficzne ART-FILM. Na ostateczny werdykt wpłynęły konsultacje jury, które przy ocenie brały pod uwagę:

- tematykę zdjęcia (rozpoznawalne elementy gminy Pępowo oraz barwy jesieni),

- artyzm (ogólne wrażenie, tzw. efekt WOW)

- nastrojowość i jakość zdjęcia (czy nie zostały nałożone filtry lub nie dokonano przeróbek fotografii).

Zostały nagrodzone następujące prace:

I miejsce – Dariusz Nowacki

II miejsce – Marta Langner

III miejsce – Dariusz Śląski

Wyróżnienie – Karina Pieprzyk

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do Gminnego Ośrodka Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 21:00. Dziękujemy także Mikołajowi Wojtkowiakowi z sekcji reporterskiej za pomoc w fotografowaniu wydarzenia.

Wszystkich lubiących rękodzieło zachęcamy do udziału w najbliższy piątek w warsztatach świątecznych. Na pewno czas przybliżający nas do Świąt Bożego Narodzenia upłynie w miłej atmosferze. Udział jest bezpłatny. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy o zapisy pod numerem telefonu: 655736444.