DSC01522

W niedzielę handlową 31 marca po raz kolejny Stowarzyszenie ,,Ziołowieś” Pępowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowało świąteczny kiermasz – tym razem w sprzyjającym wielkanocnym klimacie. Był to jubileuszowy – dziesiąty raz zorganizowany w budynku dzisiejszego GOK-u. Pierwsze dwa jarmarki zorganizowano bowiem podczas dożynek gminno-parafialnych na stadionie. Kiermasze świąteczne wpisały się już na stałe w kalendarz imprez gminnych. Każda edycja przyciąga coraz więcej zainteresowanych mieszkańców, ale także nowych handlujących z atrakcyjnymi towarami. Tego roku pojawiło się 40 wystawców, w tym sporo nowych. Oprócz wyrobów rękodzielniczych i świątecznych ozdób można było nabyć kosmetyki, zabawki, produkty spożywcze i mnóstwo innych wspaniałości. Co więcej, każdy potencjalny klient mógł skosztować ciasteczek z aromatyczną kawą przygotowanych przez ,,Ziołowieś” oraz poczęstować się słodyczami ufundowanymi przez GOK. Ponadto zostały też wręczone nagrody i podziękowania dla współpracowników, stałych wystawców i życzliwych, sprzyjających kiermaszom. Kram był czynny od godziny 9:00 do 16:00. Najwięcej kupujących pojawiło się po mszach świętych, ale także około godziny 14:00, gdy wiele rodzin wyszło, aby pospacerować. O sukcesie organizowanych kiermaszów świadczy fakt, że całym przedsięwzięciem zainteresowała się TVP, którą gościliśmy wczoraj w Pępowie.

                Wszystkim zainteresowanym i sympatykom rękodzieła przypominamy, że w najbliższy piątek w GOK-u odbędą się bezpłatne warsztaty decoupage’u. Są jeszcze wolne miejsca. Uczestników prosimy o przyniesienie dużych nożyczek oraz, kto posiada, pistoletu na ciepły klej. Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 655736444.

DSC01315

Jak każdego roku Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Otwarte Indywidualne Mistrzostwa w Szachach i Warcabach na szczeblu powiatowym o Puchar Wójta Gminy Pępowo. Zawody odbyły się w niedzielę 24 marca w godz. 10:00 – 15:00. Choć wydaje się, że gry planszowe idą w niepamięć do Pępowa przyjechało 32 zainteresowanych zawodników, w tym silna reprezentacja młodzieży z Pogorzeli. Turniej rozstrzygnięto w trzech kategoriach: szachy, warcaby – dzieci do lat 12 oraz warcaby młodzież i dorośli. Zarówno szachy jaki i młodsza kategoria warcabów rozegrała po trzy partie, pozostali natomiast zostali podzielenie na dwie grupy rozgrywające 12 rund. Następnie do finału weszło po trzech zawodników z grupy A i B. Mistrzostwa sędziowali panowie Jacek Orzechowski (szachy) i Edward Karpiński (warcaby). Swą obecnością uczestników mistrzostw zaszczycił wójt gminy, Grzegorz Matuszak, który dawniej także sam grywał w tę królewską grę. To on także wręczał puchary oraz nagrody ufundowane przez GOK. Na miejscach uplasowali się:

Szachy:

1 Marek Norman (Siedlec)
2. Paweł Szymański (Poniec)
3. Jacek Orzechowski (Krzekotowice)

Warcaby – dzieci do lat 12:
1. Konrad Bazan (Gostyń)
2. Kasper Stachowiak (Studzianna)
3. Adrian Błaszczyk (Studzianna)

Warcaby (młodzież i dorośli):
1. Paweł Buczak (Babkowice)
2. Jarosław Błaszczyk (Studzianna)
3. Stanisław Glura (Studzianna).

Postanowiona przyznać także upominki dla trzech pań z największą liczbą punktów. Były to: Agnieszka Głogińska (Studzianna), Barbara Momot (Brzezie) i Emilia Kulak (Krobia). Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach mistrzostw. Kierujemy także podziękowania dla niezastąpionych sędziów: panów Jacka Orzechowskiego, Edwarda Karpińskiego oraz dla pana Stanisława Glury, który czuwał nad zegarami oraz przywiózł niezbędne akcesoria sportowe. Mieszkańców Pępowa zapraszamy do ,,Klubu na piętrze” na indywidualne spotkania i gier w szachy, warcaby oraz inne planszówki, gdyż tego typu rozrywki poprawiają zdolności intelektualne, uczą taktyki, zwiększają IQ, poprawiają umiejętności arytmetyczne, wyostrzają zdolności językowe, kształcą umiejętność logicznego i krytycznego myślenia, wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych a także mają walory terapeutyczne.

DSC01167

                Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn jak każdego roku GOK Pępowo obchodził tę uroczystość w klimacie muzycznym, tym razem w sobotę 9 marca. Na początku zgromadzonych gości przywitał dyrektor GOK i wraz z wójtem gminy złożyli paniom najwspanialsze życzenia oraz wręczyli symboliczne bukiety na ręce dwóch kobiet. O godzinie 20:00 rozpoczął się fenomenalny koncert Alexandra Martineza, który będąc w trasie koncertowej od czwartku ani przez chwilę nie dał po sobie poznać oznak zmęczenia. Martinez jest znanym i utalentowanym wokalistą. Pochodzący z Filipin śpiewak sławę zdobył poprzez program MAM TALENT!, w którym to doszedł do finału. Obdarzony niezwykłym głosem i wspaniale go modulujący Martinez wykonał dosłownie najwspanialsze piosenki z lat 70, 80, a także trafiły się hity współczesne. Z pępowskiej sceny wybrzmiały największe standardy muzyki: począwszy od Louisa Armstronga, Franka Sinatry, Andrea Bocelli a skończywszy na zespołach Europe, Modern Talking czy Gipsy Kings.  Największe sławy muzyczne jak żywe rysowały się przed oczyma słuchaczy: Michael Jackson, Elvis Presley czy Krzysztof Krawczyk brzmieli tak realnie, jakby to oni stali na scenie – dzięki niezwykłemu talentowi artysty.

                W przerwie występu na scenę wkroczyły dziewczyny z krobskiego kabaretu ,,Na fali” z programem ,,Czy wyście durch pogłupieli” – gdzie główne role odegrały eko babcia Janina – Jagna Knapp i wnuczka Jagłeda – Weronika Przybył. Przez kwadrans trwania spektaklu cała sala płakała ze śmiechu, nie było chwili, by audytorium się wyciszyło. Widownia  zobaczyła babcinkę sprzeczającą się z wnuczką, że „ino włeda leci i leci, ino prund i włeda”. Aktorki były fenomenalne – bez zająknięcia wcieliły się w role swych postaci i dyskutowały poznańską gwarą tak, jakby używały jej na co dzień. Stąd usłyszeliśmy popularne porzekadła, że ,,nikt nie bydzie się kumpoł w osznojdranej włedzie”, czy że ,,w łykend jest największo robłeta a nie leżenie we wyrze do płełudnia”. Spektakl przygotowała Magdalena Andrzejewska, a całe nagranie można ponownie obejrzeć na kanale youtube. Jeszcze raz w tym roku Grupa Teatralna ,,Na fali” pojawi się w Pępowie, tym razem z inną sztuką. Szczegóły wkrótce – zachęcamy do śledzenia naszej strony.

                Po spektaklu na scenie pojawił się ponownie Alexander Martinez z pięknym bukietem róż, który wręczył wybranej przez siebie słuchaczce, wykonując dla niej przepiękną romantyczną piosenkę Lionela Richiego ,,Hello”. Wokalista także zadedykował jeden utwór Ewie Wojciechowskiej z galerii kwiatów, która wspaniale przystroiła GOK-owską scenę. Publiczność była zachwycona, gdy artysta schodził do odbiorców ze sceny, spotykał się twarzą w twarz, udostępniał mikrofon do zaśpiewania znanego utworu czy prosił do tańca. Słuchacze byli tak zaangażowani, że nie chcieli pożegnać się z wykonawcą. Podchwytywali nucone przez niego piosenki, aż w końcu Martinez, zaskoczony umiejętnościami wokalnymi pępowskiej publiczności powiedział w żartach ,,To chyba ja tu jestem niepotrzebny”. Na finał wykonał tę samą piosenkę, którą zaprezentował w ,,MAM TALENT” - ,,Time to say goodbay”, czym do cna rozczulił widownię. ,,Jeden ze wspanialszych koncertów” – mówiła zadowolona publiczność, wychodząc z budynku.

                Gminny Ośrodek Kultury kieruje serdeczne podziękowania:

- panom Damianowi i Maciejowi Zygierom za oświetlenie i nagłośnienie koncertu

- pani Ewie Wojciechowskiej z galerii kwiatów na placu Cyryla Ratajskiego za bezpłatne ustrojenie sceny
- strażakom z OSP Pępowo: Bartkowi Kowalikowi, Pawłowi Matuszewskiemu i Leszkowi Wajnowi za zadbanie o bezpieczeństwo uczestników

- Oliwii, Wiktorii i Oli za pomoc w rozdawaniu cukierków, które dla uczestników koncertu z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn ufundowała sołtys Pępowa i rada sołecka – dziękujemy!

 oraz tym wszystkim trzystu osobom, które wzięły udział w sobotnim koncercie i czerpały z tego satysfakcję. Najbliższa impreza odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia, tydzień po Wielkanocy. Dla Państwa wystąpi Bernadeta Kowalska z Przyjaciółmi. Zachęcamy – szczególnie, że jeszcze do końca marca można nabywać bilety w promocyjnej cenie 20 zł. W kwietniu cena wzrośnie do 25 zł. Zapraszamy!

DSC01121

            We wtorkowe przedpołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury pojawił się Teatr Lalkowy ,,Pracownia Za Piecem”. Goście przybyli z programem ekologicznym ,,Małe śledztwo w wielkiej sprawie”, związanym z zanieczyszczaniem środowiska i segregacją śmieci. Odbiorcami były dzieci z klasy pierwszej szkół podstawowych w Pępowie i Skoraszewicach, około 60 osób. Wynajęty detektyw postarał się pomóc koszom na śmieci, by uleczyć je z alergii i przekonać się, kto tak naprawdę nie segreguje odpadów. Na scenie pojawiły się cztery smutne mówiące kosze: żółty, zielono-biały, czarny i niebieski. Aktorzy przez wspaniałą zabawę i integrację z dziećmi zaprezentowali, które śmieci należy wrzucić do jakiego kontenera. Co ważne – główne role odgrywały pacynki i to one budziły największy podziw dzieci i przybyłych opiekunek.

            Organizatorem spotkania był Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, którego celem stało się wypracowanie świadomości ekologicznej uczniów szkół najmłodszych oraz nauka prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

            Trwające 45 wydarzenie niezwykle ubogaciło wiedzę dzieci, opowiadając o negatywnych skutkach zaśmiecania planety. Uczestnicy mogli wejść na scenę i wraz z prowadzącą spektakl nakarmić mówiące kosze. Ze wszystkim poradziły sobie wyśmienicie, jedyny problem to kartoniki po mleku, tzw. tetrapaki, które dawniej wrzucaliśmy do kontenerów na papier (niebieskich), dziś jednak wiemy, że wyrzucamy do żółtego – na  tworzywa sztuczne. Najmłodsi ponadto dowiedzieli się, co to jest recykling oraz że niebawem pojawią się kontenery na inną kategorię segregacji – bioodpady (skórki po bananach, ogryzki). Świetnie zaprezentowany problem przez Teatr Pracownia za Piecem na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

            Przypominamy, że w najbliższą sobotę 9 marca o godz. 20:00 w sali GOK zostanie zorganizowany Dzień Kobiet i Mężczyzn. Można jeszcze nabywać bilety w cenie 5 zł na występ Aleksandra Martineza i małą niespodziankę.

DSC01056

                W ubiegłą sobotę 16 lutego w Pępowie na GOK-owskiej scenie pojawił się ceniony i popularny wokalista, którego piosenki szczytują na śląskiej liście przebojów – Damian Holecki. Bilety na ten koncert rozeszły się na tydzień przed wydarzeniem w ilości 350 sztuk. Damian Holecki to polski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pianista, producent oraz prowadzący program ,,Muzyczny kącik” emitowany na antenie TVS od 2014. Współpracował i nagrał utwory również z innymi artystami, jak Renata Niedbał-Witta, Jadwiga Kubik, Jacek Kierok, Baciary, Magdalena Pal, Kola i Jula, Marzena Woźniak czy Beata Mańkowska. Był niezwykle zaskoczony, że w Pępowie ma tylu fanów, którzy z przyjemnością siedzieli przed samą sceną. Koncert walentynkowy rozpoczął się po godzinie 19, jednak przedłużająca się próba uniemożliwiła zajęcie miejsca w pierwszych rzędach najbardziej zagorzałym fanom, którzy zazwyczaj przychodzą na godzinę przed występem. Damian Holecki jako jedyny z całej plejady śląskich wykonawców otrzymał dwukrotnie Złotą Płytę za co także podziękował słuchaczom z Pępowa piosenką ,,Po prostu dziękuję”. Swoim zniewalającym uśmiechem i cudownym głosem oczarował niejedną kobietę wykonując walentynkowe utwory: ,,Czerwone róże”, ,,Złote kasztany”, ,,Mamo, dla ciebie jestem”, ale także piosenki z dedykacją dla Marianny i Karoliny. Na zakończenie uczestnicy koncertu usłyszeli najwspanialszy utwór Damiana Holeckiego ,,Jesteś moim aniołem”, a na bis ,,Alleluja”.

                Podziękowania kierujemy niezastąpionej pępowskiej OSP, która zawsze czuwa nad bezpieczeństwem uczestników koncertu. Dziękujemy akustykowi oraz pomagającym paniom i sprzedającym bilety za nieodzowną pomoc.

                Widząc zainteresowanie biesiadą śląską zapraszamy Państwa na koncert Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół. Wydarzenie odbędzie się tuż po Wielkanocy, w niedzielę 28 kwietnia. Jeszcze do 31 marca można nabywać bilety w cenie 20 zł, w kwietniu natomiast cena ulegnie zmianie – 25 zł. Zachęcamy do zakupu w GOK-u i sklepiku prasowym pani Bożenki. Zanim jednak dotrzemy do Wielkanocy – przed nami Dzień Kobiet i Mężczyzn. Z tej okazji na 9 marca zaprosiliśmy finalistę programu MAM TALENT, ALEXANDRA MARTINEZA, który fantastycznie moduluje głos wykonując znane hity Pavarottiego, Modern Talking czy Louisa Armstronga. Można już nabywać bilety w cenie 5 zł.

DSC01012

W ubiegłą sobotę 9 lutego w GOK-u o godzinie 18:30 odbyła się już trzecia edycja kursu samoobrony ph. ,,Bezpieczna kobieta”. Choć nasza gmina Pępowo jest miejscem bezpiecznym, czasy, w których żyjemy, są niepewne i nawet wysokie stanowiska urzędnicze nie zawsze gwarantują nam ochronę przed choćby atakami nożowników.  Celem sobotnich zajęć było przypomnienie podstawowych elementów obronnych z poprzednich kursów, ale też wprowadzenie kolejnych, nowych, efektywnych chwytów obronnych.  W bezpłatnym programie organizowanym przy współudziale KS Tiger Wielkopolska udział wzięło około 15 dziewczyn, głównie gimnazjalistek i uczennic starszych klas podstawowych. Po krótkiej rozgrzewce nastolatki otrzymały szereg podstawowych informacji związanych z fizjonomiką ciała, a następnie przeszły do działania. Ćwiczyły w parach oraz każda z nich miała możliwość popróbować się z instruktorem prowadzącym zajęcia – Krzysztofem Bednarzem. Choć zapewne niejedno ćwiczenie w pewnym stopniu wizualizowało próg bólu, uczestniczki podchodziły jednak do zajęć z uśmiechem na twarzy. Po półtoragodzinnym szkoleniu zadowolone dziewczyny wychodziły z GOK-u uzbrojone w nową wiedzę. Każda z nich otrzymała ponadto certyfikat ukończenia kursu.

DSC00852

            Zgodnie z tradycją w ubiegłą niedzielę 27 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie odbył się jak co roku Koncert Noworoczny. Tym razem jednak została zmieniona formuła tego wydarzenia. Jak wiemy, każdego roku najsłynniejszy koncert noworoczny odbywa się we Wiedniu, a organizowany jest przez Filharmoników Wiedeńskich, nieprzerwanie wykonywany co roku od początku II wojny światowej. Poświęcony jest głównie kompozytorom z rodziny Straussów. Tradycyjnie wykonywane są podczas tego koncertu walc „Nad pięknym modrym Dunajem” i „Marsz Radetzky’ego”. Sala koncertowa przystrajana jest kwiatami dostarczanymi tradycyjnie od 1980 w darze z włoskiego miasta San Remo. Miejsca w Filharmonii na Koncert Noworoczny rezerwowane są nie mniej niż rok naprzód; niektórzy mieszkańcy Wiednia przekazują tradycyjną rezerwację swego miejsca z pokolenia na pokolenie. Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców gminy na koncert muzyki poważnej w podobnym stylu.  Na scenie pojawili się światowej sławy artyści scen operetki poznańskiej:  Anna Bajerska-Witczak, Agnieszka Wawrzyniak, Klaudiusz Kapłon, Jarosław Patycki oraz zatańczyła para baletowa: Jagoda Łuczak i Jakub Grzelak. Usłyszeliśmy wykonania utworów klasycznych jaki i operetkowych oraz muzykę filmową i znane motywy radiowe. Scena została przystrojona kwiatami z galerii pani Ewy Wojciechowskiej za co bardzo jej dziękujemy! Bilety były sprzedawane w cenie 5 złotych, bez szczególnego wyprzedzenia czasowego.

            Półtorej godzinny koncert został przyjęty z dużą aprobatą przez mieszkańców gminy. Całą imprezę prowadził Klaudiusz Kapłon, pozdrawiając ze sceny swojego kolegę studyjnego – dyrektora GOK, Leszka Żelaznego. Nim koncert się rozpoczął, na chwilę głos zabrał wójt gminy, Grzegorz Matuszak, życząc wszystkim zebranym na koncercie oraz mieszkańcom gminy pomyślności spełnienia marzeń w nowym roku. Uczestnicy koncertu mogli wysłuchać m. in.: ,,Czardasz Silvy”, ,,Wielką sławę”, ,,Usta milczą, dusza śpiewa”, ,,Ach jakże mi serduszko drży", ,,Trzpiotka”, ,,Pieśń o Wiedniu”. Urzekające były tańce wykonane przez parę baletową: ,,Cesarski walc” czy porywający ,,Can-can”. Występujący otrzymali owacje na stojąco, zatem zabisowali.

            Liczymy, że w Pępowie przyjmie się piękna tradycja organizowania koncertów noworocznych na wzór wiedeński, jak i w tym roku. Wydarzenie nie odbyłoby się jednak bez pomocy i zaangażowania wielu osób. GOK dziękuje OSP Pępowo za zabezpieczanie koncertu, galerii kwiatów i pani Ewie Wojciechowskiej za wystrój sceny, Agnieszce Waleńskiej za pomoc techniczną oraz Piotrowi Kubiakowi za nagłośnienie i oświetlenie sceny. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze na podobnym wydarzeniu.

DSC00772

            W ubiegły piątek 25 stycznia na zakończenia ferii GOK Pępowo zorganizował dla dzieci karnawałowy balik przebierańców. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów – pojawiło się 200 przebranych maluchów nie tylko z naszej gminy! Zabawa trwała w godz. 15:00 – 18:00 i prowadzili ją klaun Aga oraz lokalny profesjonalny zespół muzyczny FAKT. Na parkiecie można było zobaczyć mnóstwo wróżek, czarownic i czarodziejek, pojawiły się barwne zwierzęta: koty, zebry, tygryski; przybyli i przedstawiciele służb mundurowych, różnych zawodów i sportowcy, góralki i kowboje, supermeni, postaci bajkowe i wiele, wiele innych. Barwny korowód przebierańców mógł zatańczyć kaczuszki, lokomotywę, krasnoludka i inne tradycyjne dziecięce wywijasy. Klaun zaprosił do zabaw i gier z nagrodami ufundowanymi przez GOK – rzucanie zosiek do obręczy, tradycyjne krzesła z zatrzymywaniem muzyki czy limbo – przechodzenie przez coraz niższą poprzeczką. Żadne dziecko nie wyszło bez nagrody, napoju czy słodyczy. Natomiast na samym końcu rozstrzygnięto konkurs na najwspanialsze przebranie. Do jury wyłoniono około 20 rodziców uczestniczących w baliku i pilnujących swoich pociech, by wybór był jak najbardziej obiektywny. Postanowiono przyznać jedną główną nagrodę i dwa wyróżnienia: Gabrysia Żydek – za pomarańczowe przebranko i Tymek Nowacki za strój zebry. Pierwsze miejsce jednogłośnie zajęła Natalia Jankowska, która miała tak charakterystyczny makijaż, że na pewno każdemu rzuciła się w oczy. Na koniec baliku dzieci otrzymały po balonie w wybranym kolorze i kształcie, które składał klaun.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i tak ogromne zainteresowanie!
Szczególe jednak podziękowania należą się:

- klaunowi Agnieszce za prowadzenie imprezy i zabawianie dzieci,

- nieocenionemu zespołowi muzycznemu FAKT, który każdą piosenkę dedykował poszczególnym przebierańcom

- a także Wam, drodzy rodzice, którzy pomogliście dzieciom dobrać stroje i zagwarantować im niezapomniane zakończenie ferii. Oby więcej takich intensywnych wydarzeń.

DSC00627

Po raz III GOK Pępowo dla przedstawicieli młodzieży męskiej zorganizował gminny turniej FIFY 19. Do zawodów zgłosiło się 34 uczestników. Losowanie odbyło się w przeddzień turnieju, 24 stycznia. Rozpiętość wiekowa uczestników była prawie dwudziestoletnia. Rozgrywki, pełne emocji, rozpoczęły się o godz. 9:00. Podczas losowania okazało się, że poziom rywali jest bardzo wyrównany, co było widać podczas kolejnych meczy. Rekordowy wynik strzelonych bramek to 5:2, choć w poprzednich latach padały wyniki dwucyfrowe. Wielokrotnie o przejściu do kolejnego etapu musiały zadecydować nie tylko dogrywki, ale i karne, przez co turniej przeciągnął się do godz. 15:30. Ostatecznie do finałowych rozgrywek weszło czterech zawodników: Krzysztof Kenig, Patryk Sprutta, Dominik Leśniarek i Nikodem Malcherek, który na turniej zdążył na ostatnią chwilę. Po zaciętych rywalizacjach wyłoniliśmy zwycięzców. Choć Patryk wygrał mecz, swoje miejsce odstąpił koledze, uznając go za rewelacyjnego przeciwnika. Na miejscach stanęli kolejno:

I – Nikodem Malcherek
II – Krzysztof Kenig
III – Dominik Leśniarek

Wszyscy czterej otrzymali nagrody ufundowane przez GOK: akcesoria sportowe i gry planszowe oraz dyplomy. Poza tym wszyscy uczestnicy dostali słodki upominek. Dziękujemy graczom za świetne i wyrównane rozgrywki.  Widząc zainteresowanie i Waszą umiejętność korzystania z xbox-ów planujemy w przyszłości zorganizować rozgrywki innej gry. Macie jakieś pomysły? Propozycje prosimy umieszczać w komentarzach!

DSC00556

            W środowe popołudnie 23 stycznia na pępowskiej scenie po raz kolejny pojawił się teatrzyk KRAK-ART ze swoją nową sztuką. O godzinie 14:00 było zapełnionych 150 miejsc. Dzieci przybywały wraz z rodzicami i kuzynostwem spoza  naszej gminy. Pewnym zaskoczeniem okazał się tytuł przedstawienia. Wszyscy uczestnicy nastawili się na ,,Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków”, niestety z powodu zabiegu Śnieżka pozostała w domu, a do nas zawitał detektyw Zagadka. Była to bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która przeniosła dzieci w niezwykły świat podróży i przygód. Wraz Zagadką i jego pomocnikiem dzieci przemierzyły cały świat w poszukiwaniu koleżanki ,,Koko”. Mogły zobaczyć, w jaki sposób jedzą w Chinach, zatańczyć z Indianami, pośmiać się z pingwinków i niedźwiedzi polarnych a nawet spotkać turystów przed piramidami i sfinksem.  Podróże uczą, a nie każde dziecko miało możliwość, by wyjechać w ferie. Dzięki spektaklowi najmłodsi zostali zabrani w podróż dookoła świata. Ostatecznie detektywowi udało  się odnaleźć koleżankę, gdyż okazało się, że wyjechała na wczasy. Wspaniała integracja aktorów z publicznością zaowocowała ciekawą współpracą. Dzieci pomogły detektywowi sporządzić rysopis, a także zrobić listę zakupów. Bardzo pouczająca i fascynująca historia zadowoliła niejedne dziecko, tym bardziej, że można było zatańczyć z Indianami.

            GOK serdecznie zaprasza na najbliższy piątek 25 stycznia na godzinę 15 na balik przebierańców z okazji ferii. Warto wziąć udział, nie tylko ze względu na wspaniałą zabawę, ale za najwspanialsze przebrania czekają nagrody. Udział jest bezpłatny! A w najbliższą niedzielę 27 stycznia Koncert Noworoczny o godz. 15:00. Bilet wstępu: 5 złotych.