Wkrótce...
Brak wydarzeńLicznik odwiedzin
Orszak Trzech Króli w Pępowie
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 122

Obchody 98 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 379

Wesołych Świąt!
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 107
Świąteczne warsztaty rękodzieła
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 118

Przedstawienie mikołajkowe
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 170
Z okazji mikołajek GOK zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z Teatrzykiem Krak-Art z Krakowa. Na godzinny spektakl przybyli uczniowie ze szkoły podstawowej, z klas 1-3, wraz z opiekunkami. Widownia wyglądała ślicznie – wszyscy mieli na głowach mikołajkowe czapeczki. Przedstawienie opowiadało o biednym Zajączku, który został wypędzony ze swej chatki przez sprytnego Liska. Pomoc w wypędzeniu rudego zwierzęcia zaoferowały: Pies, Niedźwiedź i Krówka. Dopiero Kogut, z pomocą dzieci, wypędził Liska z zajęczej chatki. Mali widzowie bardzo zaangażowali się w przedstawienie, odpowiadali na pytania aktorów i bawili się w rytm muzyki. Po zakończonym spektaklu do dzieci przybył Mikołaj wraz ze Śnieżynką i poczęstował maluchy czekoladowym gwiazdorkiem. Słodkości zostały ufundowane przez GOK. Poza tym wszystkie dzieci po przedstawieniu otrzymały także cukierki zasponsorowane przez Panią Sołtys i Radę Sołecką. Wracając do szkoły, panie nauczycielki zachęcały uczniów do obejrzenia dużej pępowskiej szopki, która stoi przy Gminnym Ośrodku Kultury i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz opiekunów przybyłych na przedstawienie dzieci.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 388
W drugą niedzielę adwentu Stowarzyszenie Ziołowieś Pępowo wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowało niezwykły kiermasz bożonarodzeniowy. W naszej gminie jest to nowa tradycja, choć zostało to już zorganizowane po raz trzeci. Mieszkańcy Pępowa coraz chętniej przekonują się do tego typu wydarzeń; zauważyć też można, że z przyjemności uczestniczą w jarmarkach bożonarodzeniowych w większych miastach: Wrocławiu, Berlinie czy Dreźnie. Tego roku kiermasz rozpoczął się o godzinie 9:00, gdy to święty Mikołaj wraz z pomocnicą – Śnieżynką poczęstowali słodkościami wystawców i zainteresowanych. GOK był otwarty dla kupujących aż do godziny 16:00. Największe fale klientów pojawiały się głównie po mszach świętych – wierni wracając ze znajdującego się naprzeciw GOK-u kościoła, po drodze wstępowali na kiermasz, by móc zaopatrzyć się w drobne upominki pod choinkę lub nawiązać nowe kontakty.
W kiermaszu udział wzięło ponad trzydziestu wystawców. Z roku na rok ich liczba przybywa, podobnie jak ilość kontrahentów. Na straganach można było nabyć przeróżne artykułu: począwszy od różnych gatunków miodów, poprzez bieżniki, kwiaty, nasiona i lecznicze herbatki, rękodzieła ze słomy, wosku czy wikliny aż po perfumy. Sala GOK-u była świątecznie ustrojona, a z głośników płynęła przyjemna, nastrojowa melodia kolęd i pastorałek.
Wszyscy liczymy, ze tegoroczna – już trzecia – edycja Kiermaszu Bożonarodzeniowego zainicjuje jeszcze silniejsze zainteresowanie w następnych latach, a samo wydarzenie stanie się cykliczną imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Ziołowieś Pępowo i GOK w przyszłości.
Drugi Kijomarsz
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 124
Liga gier planszowych
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 144
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej: www.gok.pepowo.pl
Śpiewać każdy może
- Szczegóły
- Gminny Ośrodek Kultury
- Odsłony: 348
-
Dnia 20 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie odbył się gminny festiwal muzyki – Śpiewać każdy może. Konkurs rozegrał się w czterech kategoriach: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści. W jury zasiadł pan Leszek Żelazny – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pępowie, dyrygent chórku szkolnego oraz chóru gminno-parafialnego Continuo oraz gość specjalny: pani Lidia Ratajczyk – absolwentka Akademii Muzycznej wydziału Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej oraz Muzyki Kościelnej w Poznaniu, która na co dzień uczy muzyki i plastyki, a także jest instruktorem gitary w szkole muzycznej. W konkursie udział wzięło 39 uczestników. Piosenki były wykonywane zarówno solowo jak i w grupach, z podkładami muzycznymi, ale także i a capella (bez towarzystwa instrumentów).
W pierwszej kategorii zaprezentowało się czternaścioro przedszkolaków: cztery dziewczynki z przedszkola w Pępowie, które przygotowała pani Agata Norman oraz dzieci ze Skoraszewic wyuczone przez panią Sylwię Begale i panią Patrycję Plewkę. Maluchy zaprezentowały głównie piosenki o zwierzątkach, zajęciach w przedszkolu a nawet pojawił się utwór edukacyjny Halo Panie Policjancie z choreografią, nawiązujący do numeru służb mundurowych 997. Wszystkie przedszkolaki za cudownie wykonane utwory otrzymały pierwsze miejsca i zostały nagrodzone puzzlami.W kategorii I-III największą popularnością cieszył się nowy utwór Tamta dziewczyna Sylwii Grzeszczak, wykonywany aż czterokrotnie, przez: Marysię Kuklę, Paulinę Nowacką, Emilię Dudkowiak oraz Olę Chlebowską. W kategoriach klas IV-VI, w których występowały same dziewczyny, najczęściej pojawiały się utwory tegoroczne. Dwukrotnie odśpiewano piosenkę Dach, a także publiczność mogła usłyszeć piosenki: Pomimo burz Antka Smykiewicza, Sofia Alvaro Solera czy Na ostrzu Ewy Farnej. Poprzeczka została podniesiona, gdy występowały dziewczyny z gimnazjum: pięć solistek i jeden duet. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury odbyło krótką, aczkolwiek żywą naradę w celu wyłonienia zwycięzców. W przerwie obrad dla publiczności zaśpiewały dwie licealistki, które są podopiecznymi pana Leszka Żelaznego i wielokrotnie zdobywały wysokie noty zajmując pierwsze miejsca w konkursach muzycznych: Martyna Stróżyk i Klaudia Berger. Dziewczyny wykonując utwory z interpretacją podbiły serca publiczności.O wręczenie nagród został poproszony pan Mirosław Stachowiak - radny Rady Gminy. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową nagrodę pocieszenia. Natomiast za zdobycie miejsca na podium zwycięzcy otrzymali różne nagrody: słuchawki, skarbonki, kubki termiczne, chokery (biżuteria na szyję) a także pendrive. Jury oceniało nie tylko sam śpiew, ale także dykcję, dobór repertuaru i wykonanie. W poszczególnych kategoriach postanowiło przyznać miejsca:Klasy I-III1. Igor Ciążyński – Razem z latem2. Natalia Jankowska – Zapomnieć chcę3. Paulina Nowacka – Tamta dziewczynaKlasy IV-VI1. Aleksandra Gierlik – Kolorowe dzieci2. Amelia Furmaniak – Dach3. Oliwia Łagódka - Ty i jaGimnazjum1. Julia Sobuś – Nie patrzę w dół2. Marta Twardowska – Lustra3. Zuzanna Fórmanowska - CupsKonkurs Śpiewać każdy może cieszy się niebywałą popularnością w gminie Pępowo i każdego roku poziom wykonań jest coraz wyższy. Organizatorzy już dziś zachęcają do przygotowania repertuaru na kolejny rok choćby poprzez uczestnictwo w zajęciach wokalnych aranżowane przez GOK w Pępowie.Barbara Krzyżoszczak