Kolejne wydarzenie sceniczne za nami! O godz. 16:00 na deskach Gminnego Ośrodka Kultury zaprezentował się teatr lalkowy ,,Pracownia za piecem” w sztuce ,,Leśna awanturka”. Uczestnicy widowiska zostali wciągnięci w rozstrzygnie sprawy, skąd w lesie powstało ogromne śmieciowisko. Wraz z liskiem i wiewiórką dzieci śledziły przebieg wydarzeń i przekonały się, że to człowiek stanowi największe zagrożenie dla leśnych zwierzątek.  Uczestnicy spektaklu dowiedzieli się, że nie wolno hałasować i śmiecić w lesie, nie wolno deptać grzybów ani mrowisk, nie wolno biwakować i spuszczać psów ze smyczy. Dzieci zauroczone słodkimi postaciami nauczyły się, że jelenie jedzą grzyby, by oczyścić swój organizm i że las jest przyjacielem człowieka, o ile on potrafi go uszanować. Atrakcją przedstawienia była gra leśniczego na ukulele i wspólne śpiewanie refrenu piosenki. Na kolejne wydarzenie teatralne zapraszamy we wtorek na godzinę 14:00. Iluzjonista  Krystian Bączyński zabierze Was w czarodziejską podróż po świecie magii. A jutro od godz. 10:00 zapraszamy na Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Pępowo.