galeria 77 20170911 2019642158
10 września, zgodnie z zapowiedzią, odbyła się ostatnia rowerówka zorganizowana w tym roku przez GOK. Od rana pogoda nie rozpieszczała: było mżysto i zimno. Mimo tego na zbiórce o 14:30 pojawiło się 40 osób. Jak zawsze wyruszył z nami wóz strażacki, zabezpieczający podróżujących. Ostatni wyjazd został zaplanowany z dłuższym przystankiem w Domachowie, gdzie odbywał się VII Festiwal Tradycji i Folkloru. Na miejscu byliśmy po godzinie 16:00. Przejechaliśmy przez Dąbie, siedlecki las i Rębowo, gdzie zatrzymaliśmy się na krótszy postój. Po zaparkowaniu rowerów każdy uczestnik wyjazdu otrzymał talon od pracowników GOK-u, będący do zrealizowania na stoisku państwa Kaczmarków, a upoważniający do otrzymania ciepłego posiłku (kiełbaska, bigos) i butelki wody. Na domachowskim Festiwalu spędziliśmy półtorej godziny, oglądając występujące na scenie zespoły. Poza tym zwiedziliśmy stoiska rękodzielnicze, które przyciągały oko barwnymi rzeczami i gastronomiczne, zachęcające przez smakowite zapachy. Na niektórych z nich serwowano bezpłatne przystawki lub zachęcano do skosztowania lokalnych likierów. Mieliśmy możliwość posłuchania koncertu kapeli słowackich Gajdoszy, mogliśmy zakupić promocyjną płytę „Wesele Biskupiańskie”, a poza tym obejrzeć wystawę „Krajobraz dziedzictwa - dziedzictwo krajobrazu” - Europejskiej Dni Dziedzictwa w Wielkopolsce. O 17:30 zebraliśmy się ponownie, by wyruszyć do Pępowa. Tym razem jechaliśmy przez Ludwinowo i Kościuszkowo, po drodze rozstając się z mieszkańcami tych miejscowości.

Cieszymy się niezmiernie, że mimo różnej aury mieszkańcy Pępowa i okolic tak chętnie i licznie uczestniczyli w naszych rowerówkach. Dziękujemy tym, którzy znajdowali czas, siły i chęci na wyjazdy, a przede wszystkim tym uczestnikom, którzy wzięli udział we wszystkich sześciu rajdach! Pokonaliśmy około 170 km we wszystkich wyjazdach. Dziękujemy panu Janowi Szpakowi, który zawsze chętnie prowadził grupę, jadąc na czele peletonu. Dziękujemy niezastąpionej pępowskiej Straży Pożarnej, dzięki której za każdym razem dojeżdżaliśmy bezkolizyjnie do celu. Niestety warunki pogodowe nie sprzyjają już rowerowym wojażom, dlatego w ramach zdrowego spędzania czasu GOK zachęca do uczestniczenia w jesiennej edycji KIJOMARSZÓW (8 km), zaplanowanych na piątki: 15 września, 6 października i 3 listopada. Do rowerówek natomiast wrócimy w przyszłym roku, od 1 maja.