Zgodnie z tradycją Gminny Ośrodek Kultury po raz kolejny wyszedł z propozycją organizacji warsztatów rękodzieła świątecznego. Tym razem zajęcia rozpoczęły się o godz. 19.30, w piątek 13 grudnia. Dla uczestników Gminny Ośrodek Kultury przygotował bezpłatne materiały, które po wykonaniu pracy jak zawsze można było zabrać ze sobą do domu. W warsztatach uczestniczyło 50 osób od 4 do 70 roku życia z dużą przewagą pań. Tego typu zajęcia łączą pokolenia, pozwalają na miłe i efektywne spędzenie piątkowych wieczorów, ale także doskonale wprowadzają w świąteczny klimat. Z głośników wybrzmiewały świąteczne melodie, natomiast w przerwie pracy uczestnicy mogli poczęstować się piernikami z lokalnej piekarni oraz ciepłym napojem. Warsztaty świątecznego rękodzieła jak zawsze poprowadziła pani Monika Rolnik, która zawsze ochoczo instruuje uczestników i podchodzi do każdego, by doglądnąć efektów pracy i ewentualnie dopomóc. Warsztaty trwały do godziny 21. Tym razem pracy było mniej – nie trzeba było oczekiwać aż farba wyschnie czy lakier wchłonie. Uczestnicy wykonywali aniołka-pajacyka na bombce. Głównym spoiwem utrwalającym był klej termotopliwy i igła z nitką, co w rzeczywistości przyspieszyło prace. Kolejne warsztaty rękodzieła odbędą się najprawdopodobniej wiosną, na które już serdecznie zapraszamy. Prace będą związane ze Świętami Wielkiej Nocy.