galeria 51 20170213 1982185956

W sobotni wieczór, 11 lutego, w sali GOK w Pępowie po raz pierwszy odbył się kurs samoobrony. Szkolenie przebiegło w dwóch cyklach: o 16:00 dzieci do 12 roku życia, a o 18:00 zrealizowano program dla pań pod hasłem ,,Bezpieczna kobieta”. Kurs odbył się bezpłatnie, a instruktorzy: Krzysztof Bednarz i Radosław Cichowlas, reprezentujący Klub Sportowy TIGER Wielkopolska, po zajęciach wydali każdemu uczestnikowi certyfikat. Łącznie do szkolenia przystąpiło ponad trzydziestu uczestników. Po krótkiej rozgrzewce nastąpił podział na pary, by łatwiej przeprowadzać n a sobie ćwiczenia. Punktem pierwszym zajęć było poinstruowanie uczestników, które miejsca na ciele są najbardziej wrażliwe; które warto zaatakować, by unieszkodliwić napastnika. W samoobronie chodzi bowiem o to, by znokautować przeciwnika, a nie trwale zrobić mu krzywdę. Poza tym noszony przez kobiety gaz pieprzowy w torebce w sytuacji zagrożenia jest bezużyteczny, o ile nie znajduje się w dłoni lub w kieszeni: odnalezienie go w zbiorze innych rzeczy (a przecież panie w torbach zazwyczaj mają wszystko) graniczy bowiem z cudem. Także w parach przećwiczono wbijanie palców w oczy, unieszkodliwienia poprzez chwyty za nos, uszy czy krtań. Często ze strony instruktorów padały hasła „nie ma przepraszam!”, ,,jeśli nie boli, to nie jest skuteczne!”. Szkolone osoby nauczyły się zatem w jaki sposób nalży reagować, gdy znajdą się w niedźwiedzim uścisku lub poczują na swym ramieniu niepożądaną dłoń. Po trikach samoobrony, które można wykorzystać na twarzy napastnika instruktorzy pokazywali, w jaki sposób wyswobodzić się z potrzasku przy użyciu łokci, dłoni czy nóg. Zaprezentowali też sytuację, w której napadnięta kobieta lub nieszczęśliwe dziecko zostają przyparci do ściany czy muru. Choć wydaje się, że najłatwiejszym sposobem jest kopnięcie mężczyzny w krocze, nie zawsze się to udaje. Prowadzący szkolenie zaprezentowali, jak obezwładnić przeciwnika, elementem zaskoczenia wywołać u niego ból i bezpiecznie powalić na ziemię. Po każdym instruktarzu ćwiczenia wykonywano w parach, następnie znów uczestnicy zbierali się w kręgu, by wysłuchać kolejnych porad. Przed rozdaniem certyfikatów nastąpiły też wolne wnioski i głosy dla zainteresowanych, którzy mogli zapytać o sposoby obrony w dotychczas nieomówionych przypadkach. Padły zatem pytania o napaść z innymi elementami: nożem czy bronią. Szkolenie trwało ponad półtorej godziny i choć odbyło się w dosyć nietypowej i późnej porze warto było z niego skorzystać. Wprawdzie nasza gmina jest bezpieczna, ale nigdy nie wiadomo, co nas czeka w innych okolicznościach, choćby w dużych miastach. Warto mieć zatem zaplecze wiedzy, co zrobić w sytuacji zagrażającej życiu, zdrowiu lub mieniu. Kursy samoobrony będą odbywać się CYKLICZNIE, dlatego zapraszamy do śledzenia naszego facebooka, by uzyskać szczegółowe informacje o kolejnym szkoleniu. Zapraszamy przede wszystkim te chętne osoby, którym tym razem nie odpowiadał termin.

galeria 2 20170211 2095378426

Jak co roku w ostatni dzień ferii w Pępowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta. Do rozgrywek przystąpiło 19 osób (o trzy mniej niż w ubiegłym roku) w pięciu kategoriach. Każda grupa wiekowa zmierzyła się na jednym z czterech wytyczonych stołach tenisowych. Najmłodsi: roczniki do 2004 rozegrali swój mecz najszybciej. Pierwsze miejsce zajął Albert Betowski, od kilku lat utrzymujący się na tej pozycji. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Bartkowiak. Do II kategorii wiekowej, roczniki 2003 – 2001, przystąpili chłopcy, którzy prawie codziennie ćwiczyli przed turniejem w Gminnym Ośrodku Kultury. W zawodach wzięło udział sześciu uczniów, dlatego rozgrywki odbyły się w dwóch grupach. Pierwsze miejsce zajął Jakub Nowak, drugie – Kasper Grzywaczyk, a trzecie – Łukasz Smektała. W III kategorii wiekowej (roczniki 2000-1997) zostały rozegrane trzy mecze, by każdy uczestnik mógł się ze sobą zmierzyć. Miejsca ustanowili następująco: pierwszy na podium stanął Bartek Ptak, drugi – Olek Andrzejak, a trzeci – Łukasz Mikołajczak. Najbardziej interesująca była IV kategoria wiekowa (rocznik 1996 i starsi), do której przystąpili panowie, stali koneserzy tenisa stołowego, od lat walczący o pierwszy puchar wójta. Do tych rozgrywek przystąpiło pięciu mężczyzn rozgrywających dziesięć meczy. Po zaciętej rywalizacji i podliczeniu punktów setowych miejsca na podium zajęli: pierwsze – Mateusz Kołodziejczak, drugie – Wojciech Matyla, a trzecie – Ireneusz Lewandowski. Rozegrano też damski turniej, w którym udział wzięły trzy zawodniczki. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Nowak, drugie – Klaudia Lewandowska, a trzecie – Dorota Nowak. Każdy uczestnik otrzymał puchar oraz nagrody do wyboru ufundowane przez GOK: portfel, bidon z logo LECHA lub oryginalną torbę Reeboka. Liczymy, że w przyszłym roku Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym przyciągną większą liczbę grających i kibicujących.

galeria 28 20170208 1990232206

Z okazji ferii Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzież, na pokaz iluzji. ,,Nazywajcie mnie jak chcecie: magikiem, czarodziejem, iluzjonistą, prestidigitatorem” – powiedział gość z Poznania, Roman Roszyk. Uczestnicy byli oczarowani umiejętnościami występującego. Co chwilę w kierunku sceny padały pytania: ,,jak ON to robi?”. Pod wrażeniem była także dojrzała publiczność. Pokaz magii był niesamowity. Dotychczas to, co ogląda się w telewizji w programach takich jak choćby ,,Mam talent” można było zobaczyć w Pępowie, a sztuczek doświadczyć na własnej skórze. By uwiarygodnić swoje występy iluzjonista wywoływał na scenę ochotników: od najmłodszych dzieci po młodzież. Magicznych trików było bez liku. Nieobecni powinni żałować! Występ trwał godzinę, ale brawa padły nie tylko na końcu, ale prawie po każdym pokazie. Choć czarodzieje pojawiają się w Pępowie od czasu do czasu, to właśnie pan Roszyk podbił serca publiczności. Naocznie można było się przekonać, jak trzy karty zmieniają się miejscami po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia, jak przecinane sznury uszczuplają swoją długość, by następnie scalić się z powrotem w jedną magiczną linę. Magik swój pokaz otworzył sztuczką z metalowymi kołami, które zahaczały się jedno o drugie, mimo że były jednolitymi obręczami. Niewiarygodna była także zmiana stanu skupienia: przemiana wody w lód na oczach publiczności oraz wypełnianie się naczyń cieczą, która w magiczny sposób po wypiciu ponownie znajdowała się w miseczce. Punktem kulminacyjnym pokazu było przecięcie prestidigitatora, którego dokonał z pomocą pępowskiej młodzieży. Poza tym niezwykle zaskakujące było wyciąganie jajka z kapelusza czy znikanie budzika w zaczarowanym pudełku. Spośród magicznych sztuczek najdziwniejsza była ta, w której gąbczaki – czerwone piłeczki – przenikały przez metalowe wiadra. W podziw wprowadziła dzieci także książka, z której czarodziej rzekomo korzysta, by uczyć się swych magicznych sztuk. Została zaprezentowana trzykrotnie: najpierw z czarno-białymi szablonami, po zamknięciu i ponownym otwarciu obrazki znikły. Gdy widzowie wypowiedzieli magiczne zaklęcie i zajrzeli trzeci raz do książki – ukazały się już pokolorowane obrazki. Poza tym magik sprawił, że przypadkowe skarpetki, które dzieci wyciągnęły z worka, znalazły się na jego stopach. Cały pokaz uatrakcyjniła muzyka kojarzona z magicznymi widowiskami. Iluzjonista swym występem przyciągnął do Gminnego Ośrodka Kultury ponad sto dwadzieścia osób. Ufamy, że nie był to jego ostatni występ w naszej miejscowości.

galeria 5 20170208 1383243614

4 lutego w pępowskim Gminnym Ośrodku Kultury pojawiło się 200 osób związanych z tematami pszczelarskimi, by inaugurować początek wiosny. Zamkniętą konferencję zorganizowało pępowskie koło pszczelarskie. Zaproszono gości zainteresowanych tym tematem prawie całego województwa. Wśród słuchaczy pojawili się także wójt gminy, Stanisław Krysicki oraz sentor RP, Marian Poślednik. Skupiliśmy się tym razem na dwóch głównych tematach. Oba związane są ze zbliżającym się okresem wiosennym i sprawami niezwykle ważnymi w tym czasie. Zajęliśmy się więc kwestią zabiegów pielęgnacyjnych w rodzinach pszczelich i przygotowaniem rodzin do wychowu matek. Uznaliśmy, że trzeba się właściwe przygotować do okresu wiosennego. Była okazja do dyskusji z członkami z całego rejonu leszczyńskiego – wypowiedział się pan Marek Gryczka, prezes koła pszczelarzy z Pępowie. Głównym punktem spotkania był wykład poprowadzony przez prof. dr hab. Jerzego Wilde, związanego z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Na co dzień pan profesor pełni funkcję przewodniczącego Rady Programowej miesięcznika ,,Pszczelarstwo", jest sekretarzem naukowym Pszczelarskiego Towarzystwa Nauowego oraz redaktorem naczelnym biuletynu „Sztuczne unasienianie matek pszczelich”. W sobotnie przedpołudnie wygłosił dwa bloki tematyczne: ,,Zabiegi pielęgnacyjne, wpływające na rozwój wiosenny w rodzinach pszczelich” oraz ,,Przygotowanie rodzin pszczelich do wychowu matek”. Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek oraz certyfikat ze szkolenia. Podziękowania kierujemy w stronę pana Macieja Ptaka za udostępnienie zdjęć.

ferieplan2017

Kochane Dzieci i droga Młodzieży!
W ferie Gminny Ośrodek Kultury
serdecznie zaprasza na dodatkowe spotkania,
które organizujemy specjalnie dla Was!
Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Plan powyżej.

Do zobaczenia!

galeria 29 20170204 1443270447

Po raz pierwszy w Pępowie został rozegrany Gminny Turniej FIFY 17. Do zawodów zgłosiło się 30 uczestników, przystąpiło jednak 22. Przedział wiekowy graczy to prawie dwadzieścia lat. Turniej rozegrano w fazie pucharowej: osoba, która wygrała sportowe spotkanie awansowała do kolejnego etapu. Jedna rozgrywka trwała 8 minut. Przed meczami zgromadzeni uczestnicy i kibice minutą ciszy pożegnali tragicznie zmarłego wczoraj kolegę Maksymiliana. Gminny Turniej FIFY 17 rozpoczął się w samo południe. Gole padły już w pierwszym meczu. W trybie eliminacyjnym o przejściu do kolejnego etapu przy remisie decydowała loteria: chłopcy grali w papier, kamień i nożyce. Ze względu na dużą ilość osób turniej trwał aż pięć godzin, ale warto było zainwestować swój czas dla niezapomnianych emocji sportowych i życzliwej rywalizacji. Dla najwytrwalszych GOK zasponsorował czekolady. Jedenastka, która wyszła z fazy eliminacyjnej otrzymała pamiątkowe breloki. Najbardziej emocjonującym meczem była rozgrywka, w której padło siedem goli - zakończona wynikiem 4:3. Zwycięzcą I Gminnego Turnieju FIFY 17 został HUBERT SWOROWSKI, który grał Francją, wgrywając 2:0. Drugie miejsce po emocjonującej rozgrywce zajął Paweł Sobuś – Real Madryt. Na trzecim miejscu uplasował się Olek Andrzejak, także grający Realem. Panowie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury. Nowo zakupiony Xbox One, dziś po raz pierwszy przetestowany przez biorących udział w turnieju, będzie dostępny w klubie na piętrze w GOK-u. Zapraszamy chętnych do korzystania ze sprzętu. Oprócz FIFY 17 dysponujemy jeszcze trzema innymi grami, dedykowanymi nie tylko dla chłopców.

galeria 6 20170202 2039276374

1 lutego Gminny Ośrodek Kultury przemienił się w prawdziwy teatr. O  godz. 14:00 gościliśmy teatrzyk Krak-Art z Krakowa, który wystąpił ze spektaklem dla dzieci pt. ,,Królowa Śniegu”. Publiczność, wśród której zasiadło prawie sto dzieci, zgromadziła się punktualnie. Na początku aktorzy udzielili instrukcji, jak należy zachowywać się w teatrze: utrzymać ciszę oraz nie przeszkadzać aktorom. Choć ,,Królową Śniegu” zna prawie każde dziecko, dziś zgromadzona widownia mogła obejrzeć zupełnie ...inną aranżację. Na początku Gerda w poszukiwaniu swojego braciszka udała się do ptasiego królestwa, gdzie zostały przeprowadzone zawody między dziećmi w rekrutowaniu najlepszego kruka. Dalej Gerda trafiła do jaskini rozbójnika, by przemienić jego serce i za sprawą sugestii maluchów sprawić, że zbir zrezygnował ze zbójowania i został strażakiem (padły także sugestie o przemianie w policjanta lub w kowboja). Najwięcej emocji wywołało wkroczenie aktorów między widownię. Dzieci z przejęciem ukrywały Gerdę, gdy zbój jej poszukiwał między publicznością. Spektakl nauczył dzieci kilku zasad: nie wolno rozmawiać z obcymi, należy słuchać i szanować starszych, a także zawsze można się zmienić na lepsze. Aktorzy otrzymali za spektakl gromkie brawa i życzyli dzieciom udanych ferii.

galeria 66 20170130 1549558831

     29 stycznia 2017 r. w kościele parafialnym w Pępowie odbył się świąteczny KONCERT TRZECH CHÓRÓW. Stowarzyszenie ,,Continuo” oraz GOK Pępowo gościło dwa zaprzyjaźnione chóry męskie: ,,Harmonię” z Krobi oraz chór im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy. Świąteczne koncertowanie w naszej parafii odbyło się po raz drugi w tej formie. W ubiegłym roku lokalny chór gościł ,,Palestrinę” z Gostynia a także chór z „Czestram” z Golejewka.
      Koncert rozpoczął się o godzinie 15:00 w kościele parafialnym. Wśród publiczności gościł włodarz gminy, pan Stanisław Krysicki, dyrektor szkoły, pani Cyryla Krajka, a także proboszcz, ksiądz Kazimierz Małek. Każdy chór wystąpił z dwudziestominutowym repertuarem, tj. około sześciu dwuzwrotkowtych utworów. Występy poprzedzało słowo wprowadzenia, które odczytywał prezes pępowskiego chóru, pan Grzegorz Matuszak.
      Jako pierwsi wystąpili panowie z Krobi. Na scenie pojawiło się szesnastu śpiewaków. Od 2014 roku dyrygentką jest pani Agnieszka Szymkowiak, natomiast funkcje prezesa pełni pan Andrzej Szpara. Śpiewacy z Krobi wykonali utwory: „Bracia patrzcie jeno” w opracowaniu - K. Garbalińskiego, „Witaj synu” - W. Poźniaka, „Północ już była” - J. Galla, a także „Oj maluśki - kolęda góralskaˮ w muzycznej aranżacji ks. Rizzi, do której solo wykonał pan Karol Chudy. Najwięcej emocji wywołał jednak utwór „Kolęda dla nieobecnychˮ w wersji Zbigniewa Preiznera, gdyż głos solowy i akompaniament wykonała dyrygent, pani Agnieszka Szymkowiak.
      Po koncercie chórzystów z ,,Harmonii” dla zgromadzonej publiczności zaśpiewali goście z Sarnowy. Dyrygentem jest od 1983 roku pan Jerzy Dudek. Zaśpiewali oni: ,,Dziecina mała”, ,,Kolęda – mazur”, ,,Pasterze mili”, ,,W żłóbeczku leży”, ,,Anieli w niebie”. Panowie z Sarnowy koncert zakończyli wiązanką pod tytułem ,,Hej kolęda”.
Na końcu zaprezentował się lokalny chór ,,Continuo” z repertuarem: ,,Za gwiazdą”, ,,W szopie, w szopie”, ,,Święta Panienka” – solo Danuta Chudzińska, ,,Serca ludzkie się radują” oraz ,,Jasna Panna”. Na zakończenie członkowie z ,,Continuo” wykonali wspólnie ze zgromadzoną publicznością kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem” – głos solo Agata Norman. Do wszystkich utworów akompaniowała Lena Markowska.
      Po koncercie przybyli goście zostali zaproszeni do Gminnego Ośrodka Kultury naprzeciw kościoła na poczęstunek. Inauguracja i wspólne śpiewy trwały jeszcze długo. Sezon kolędowy został zakończony w bardzo miłym i przyjacielskim klimacie. Z tego miejsca chórzyści z chóru ,,Continuo” bardzo dziękują przybyłej publiczności za wysłuchanie koncertów, zaprzyjaźnionym chórom z Krobi oraz Sarnowy za danie koncertów, utalentowanej Lenie Markowskiej za akompaniament, a także panu Michałowi Knule za zrobienie i udostępnienie pamiątkowych zdjęć.

  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0

DSC00395      Koncert Noworoczny to wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz pępowskich imprez lokalnych. W ubiegłych latach odbywał się choćby w odrestaurowanej sali w Babkowicach czy w Skoraszewicach. Tego roku gościliśmy Państwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Pępowie. Wśród gości miło było nam powitać przedstawicielkę władzy, zastępcę wójta, panią Katarzynę Kmiecik-Rosę, wicedyrektora z Zespołu Szkół w Pępowie, pana Pawła Andrzejewskiego, a także dyrektor szkoły w Skoraszewicach, panią Ewę Śląską. Nasze wydarzenie nawiązuje do bogatej tradycji noworocznych koncertów wiedeńskich. W Pępowie repertuar obfitował w niezwykle ciekawe i sympatyczne wykonania.
      Jako pierwsza zaprezentowała się grupa przedszkolaków z oddziału ,,Żabki”. Maluszki zostały przygotowane przez wychowawczynię, pani Anitę Basty. W nawiązaniu do Dnia Babci i Dnia Dziadka wykonały utwory: ,,Babcia od bajek, dziadek od zagadek”. Program zakończyły tańcem do piosenki ,,Pizza Łasucha”. Po przedszkolakach na scenie pojawiły się dziewczyny z Młodzieżowego Zespołu Wokalnego: Klaudia Berger, Martyna Stróżyk, Martyna Cieplik, Martyna Sarbinowska i Natalia Kołodziejczak. Swymi czarującymi głosami wykonały trzy piosenki o tematyce świątecznej: Biały śnieg i ty”, ,,Chcę z tobą spędzić święta” a także ,,Hej ludzie – już po świętach”.  Po zaprezentowaniu utworów przez nastolatki scena została oddana rodzicom przedszkolaków ze Skoraszewic. Zademonstrowali oni z dedykacją dla dzieci przedstawienie teatralno-muzyczne do wiersza Juliana Tuwima pt. ,,Rzepka”. Treść wiersza czytała pani Sylwia Begale. Pomysł na zorganizowanie przedstawienia zrodził się z inicjatywy nauczycielek wychowania przedszkolnego. Aktorzy swym spektaklem rozbawili publiczność i rewelacyjnie wprowadzili ich w pogodny nastrój. Jak się okazuje, rodzice dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Skoraszewic są fantastycznymi odtwórcami zabawnych ról. Mamy nadzieję, że uczestnicy przedsięwzięcia także dobrze się bawili przy tworzeniu spektaklu i nie stanie się to ich jedynym przedstawieniem.
     Po przedstawieniu do wiersza pt. ,,Rzepka” na scenie pojawili się reprezentanci klas III szkoły podstawowej z Pępowa. Kolędę ,,Bóg się rodzi” zaśpiewało chłopięce trio z klasy III a: Marcin Kończak, Fabian Waleński oraz Michał Wolny. ,,Dzisiaj w Betlejem” wykonały dziewczynki z klasy III a: Marysia Kukla, Julka Jankowiak i Andżelika Błaszyk. Z klasy III b wystąpiły dwa duety. ,,Dzisiaj w Betlejem” zaprezentowała Ewa Marciniak z Nikodem Rudyńskim, a ,,Przybieżeli do Betlejem” – Rozalka Golejewska z Moniką Twardowską. Swoje popisy sceniczne dzieci ukoronowały piosenką finałową pt. ,,Tup, tup”, wykonaną wspólnie przez klasy III a i III b. Do występu uczniów przygotowały wychowawczynie: pani Maria Tomczak oraz pani Lidia Machowska. Po dzieciach zaprezentowali się indywidualiści z ogniska muzycznego działającego przy GOK. Na gitarze w duecie z panem Jackiem Śląskim – który przygotował uczennice do koncertu - zagrała Ola Gierlik wykonując ,,Walc” Franciszka Schuberta oraz ,,Korowód” Tylmana Susato. Następnie wystąpiła Julka Kołodziejczak grając ,,Wiosenny walczyk” Józefa Powroźniaka i w akompaniamencie z panem Jackiem Śląskim ,,Take care” Joepa Wandersa. Na instrumencie klawiszowym zaprezentował się Eryk Andrzejewski grając we własnej aranżacji ,,Przekażmy sobie znak pokoju” Górnego z Poznania oraz ,,Jest taki dzień” Czerwonych Gitar. Z nowopowstałej w tym roku sekcji wokalnej wystąpił Adam Jarus, przygotowany przez pana Leszka Żelaznego, w piosence ,,Orkiestry dęte”, którą zadedykował wszystkim babciom i dziadkom znajdującymi się na widowni.
     Kolejnym zespołem w programie Koncertu Noworocznego była scholka parafialna, która powstała dość niedawno, we wrześniu ubiegłego roku. Grupę dwudziestu śpiewaków stanowią głównie uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Scholkę wspiera pani Edyta Jerzyk, ucząc dzieci śpiewu i grając na gitarze, ponadto tata dwóch śpiewaków: pan Michał Kończak, który akompaniuje na instrumencie klawiszowym, a także siostra Monika, grając na akordeonie. Na Koncercie Noworocznym zespół wykonał trzy kolędy: ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Śliczna gwiazdka” oraz ,,Z narodzenia Pana”. Po grupie zaprezentowała się jeszcze przedstawicielka Samorządowej Szkoły w Skoraszewicach, Magdalena Wawrzyniak z klasy VI w ,,Kolędzie dla nieobecnych”.  Ostatnim punktem pępowskiego Koncertu Noworocznego był chór szkolny pod dyrygenturą nauczyciela muzyki, pana Leszka Żelaznego. Dziewczyny z gimnazjum wykonały świąteczny repertuar: „Merry Christmas” w wersji polskiej, ,,Szczęśliwych dni” z najserdeczniejszymi życzeniami dla mieszkańców gminy, a szczególnie publiczności oraz ,,Największy gazda”, gdzie głos solowy wykonał pan Leszek Żelazny.
    Podsumowując, na scenie zaprezentowało się około stu osób w innowacyjnych wykonaniach kolęd i pastorałek, zabawnych inscenizacjach i dziecięcych tańcach. Wszystkim występującym dziękujemy za ubarwienie tej wspaniałej niedzieli. Gminny Ośrodek Kultury składa podziękowania panu Pawłowi Andrzejewskiemu za pomoc w robieniu fotografii. Podziękowania należą się także panu Michałowi Kończakowi, Kamilowi Przybyłce i Fryderykowi Maciejewskiemu za obsługę techniczną i audialną Koncertu Noworocznego. Organizatorzy przedstawienia teatralno-muzycznego Rodzice-Dzieciom pt. ,,Rzepka” składają serdeczne podziękowania pani Urszuli Stachowiak z Firmy ,,Wypożyczalnia kostiumów” w Kościuszkowie za nieodpłatne udostępnienie strojów. Przede wszystkim dziękujemy także wytrwałej publiczności, bo to dla Was działamy, a bez Was nie odbyłaby się żadna uroczystość.

  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0

DSC00296 edited          Po raz pierwszy w Pępowie odbył się w mroźną niedzielę 8 stycznia Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zapisy trwały do 3 stycznia, by każdy z uczestników mógł się dobrze przygotować. Dziś w wydarzeniu serdecznie witaliśmy gości-słuchaczy: księdza proboszcza Kazimierza Małka, radnych rady gminy panów Stachowiaka i Witczaka, a także Senatora na Sejm RP pana Mariana Poślednika w roli rodzica. O godzinie 15:00 krótkim koncertem schola z pępowskiego przedszkola dokonała inauguracji wydarzenia. Szesnaście dziewczynek z grupy ,,Pszczółek” zaśpiewało trzy kolędy: ,,Świeć gwiazdeczko”, ,,Przybieżeli do Betlejem” i ,,Do szopy” z solówką Natalki Waleńskiej. Dziewczynki zostały przygotowane przez ich przedszkolnego opiekuna, panią Agatę Norman. Wszystkie uczestniczki były przebrane za śliczne aniołki. Za krótki koncert otrzymały grzechotkę-łapkę oraz czekoladowego mikołajka. Po dziewczynkach indywidualnie wystąpił trzylatek – Tobiasz Ciążyński, a po nim przedszkolaki ze Skoraszewic. Najmłodsi zaprezentowali się w przebraniach, głównie wykonując kolędy a capella. Największą popularnością cieszyła się ,,Przybieżeli do Betlejem”, wykonywana aż pięciokrotnie, a także ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” odśpiewana trzy razy - z uwspółcześnionymi zwrotkami. Ze skoraszewickiego przedszkola łącznie wystąpiło trzynastu ochotników z grupy ,,Misie”, ,,Jagódki” oraz ,,Wiewiórki”.
W następnej kolejności kolędy oraz świąteczne piosenki wykonywały dzieci w trzech kategoriach: klasy I-III (dziewięć osób), klasy IV-VI  (osiem dziewczynek) oraz gimnazjum (dwie nastolatki). Choć na liście uczestników pojawiło się więcej nazwisk, niestety niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiły dotarcie chętnym, inni natomiast zostali pokonani przez grypę.
Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników o głos poproszono księdza proboszcza, który wspomniał o pięknej tradycji kolędowania. Zasugerował także, że wielu z  dzisiejszych uczestników I Pępowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w przyszłości będzie stanowić nabytek do gminno-parafialnego chóru ,,Continuo”. Na końcu każdy uczestnik otrzymał upominki zasponsorowane przez GOK: latarkę oraz czekoladę. Nagrody pomógł wręczyć ksiądz Kazimierz oraz radny rady gminy pan Wojciech Witczak. Na końcu zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zaprosił wszystkich na KONCERT NOWOROCZNY, który odbędzie się już za dwa tygodnie tj. 22 stycznia br. (niedziela), godz. 15:00.
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0
  • Komentarzy: 0